Recenze AVerMedia Live Gamer Extreme LGX 61GC5500A0AC

• FullHD na 60FPS
  • usb 3.0
  • Vzhled
  • Software

Koupil jsem kartu, šlape celkem obstojně, ALE, software pro záznam videa je dost mizerný, mám windows 7 a SW se každou chvíli zasekává, pokud máte SW v češtině, je téměř nemožné jej používat, klávesové zkratky pro start videa, lze používat POUZE jen když máte okliknutý software pro záznam, a jakožto tato střihová karta nemá oproti předchozím verzím hot button, může to být celkem problém.
SW také dost zatěžuje váš systém, oproti předchozím střihovým kartám (live gamer HD/portable), FPS ve hrách mi klesala až o 30, při záznamu na 1080/60. Dále.. pokud se pokoušíte o stream na slabším internetu, a pouštíte příliš velký bitrate(váš internet nestíhá) tak SW začne "spamovat" hlášku "připojování k internetu" ... "Bez připojení k internetu" a při blikání těchto okének není možné stream zastavit. SW je zkrátka hrůza. U Live Gamer HD to ještě šlo, ale zde se bojíte aby jste si nepromačkali klávesy - CTRL ALT DELETE.

papírky které se dají vkládat do střihové karty, celkem zajímavý design prvek, ale opět software pro editaci není software pro editaci ale je to pouze jen galérie, kde si vytvoříte obrázek například v malování a pak to pouze importujete do toho programu.

Ještě co bych mohl vytknout je balení karty, na balení výrobci zřejmě dost šetřili, balení karet LiveGamer HD a Portable se to nemůže ani z daleka rovnat.

Zkrátka, karta je sama o sobě nádherná, ale software nepoužitelný, proto 50% a kvůli nepoužitelnosti softwaru nedoporučuji. Pokud už střihovou kartu, tak Live Gamer HD nebo Portable.

Joe Black
Joe Black

Přidáno: 25. září 2015

• Když vše funguje, tak funguje na jedničku
  • 1080p@60fps
  • Kvalita obrazu
  • Veškeré potřebné příslušenství
  • Dodávaný software
  • Kompatibilita s Windows 10
  • Narozdíl od staršího bratříčka neumožňuje PC free mód.

Tuto grabovací kartu jsem si zakoupil pro účely pokusů o nahrávání dění na obrazovce tabletu.
Bohužel jsem narazil na dva zásadní problémy, které mi tento plán pokazily.

Po připojení k tabletu Samsung Note 10.1 2014 (rootnuty s Android 5.1.1), nezobrazí karta obraz a obraz jen sem tam problikne - pravděpodobně půjde o HDCP problém. Při přímém propojení tablet -> HDMI -> monitor vše funguje. Po zapojení grabovací karty do řetězce černá obrazovka.

A druhý problém, který by mohl trápit i ostatní je, že software karty je pod Windows 10 naprosté utrpení provozovat.
Software nainstalujete, spustíte a šlape.
Vypnete program a už jej nejde znovu spustit.
Tzv. spustíte problikne spuštění procesu a hned se zase ukončí, žádná chybová hláška.

V případě, že ale program odinstalujete a znovu nainstalujete, tak vše opět šlape.

V době psaní recenze je k dispozici Recentral 2_v2.0.0.36, ovladače ve verzi v1.0.x.61 a žádný update firmwaru zařízení.
V případě, že provozujete na PC Windows 10, radím počkat na vydání nových verzí ovladačů a softwaru.

Na starších verzích Windows jsem kartu netestoval.

Sám jsem zboží ve 14 denní lhůtě vrátil.